Ypsilon verspreidt meer dan 10.000 succesnummers

Het Succesnummer. Dat is de treffende titel van de special die Ypsilon ter gelegenheid van haar 25-jarig jubileum heeft uitgebracht. De uitgave, een zilveren glossy, is de afgelopen week aan maar liefst tienduizend mensen toegezonden. “En dat is pas het begin, ook de komende tijd zullen we nog duizenden exemplaren verspreiden”, kondigt voorzitter Marja Hasert aan. “Wij wilden in dit nummer de balans opmaken van de successen we met zijn allen hebben bereikt. Als eerbetoon aan iedereen die daaraan hebben bijgedragen, maar tegelijk als bron van nieuwe inspiratie.” De diversiteit van de artikelen is dan ook enorm. Juweeltjes van woon- en werkprojecten komen voorbij, maar ook een artikel over de stand van zaken rond de Triadekaart, vooraankondigingen van de Ypsilon Familiester, van de speciale jubileumversie van de jaarlijkse Ypsilon Studiedag en van de Hermitage-lezing, een strak overzicht van gelauwerde of geridderde leden (met als enige toelichting ‘maatschappelijk belang bewezen’). Vijf mensen maken aan het eind antwoord op de vraag of en wanneer Ypsilon kan worden opgeheven.

Gewone leden van Ypsilon kregen er een, maar ook de Vrienden van Ypsilon en tal van hulpverleners. Hasert: “Verwijzers vormden een belangrijke doelgroep. Er zijn nog veel mensen bij wie alleen de gespreksgroepen opkomen als ze aan Ypsilon denken. En die dus ook geen idee hebben wat ze nieuwe familieleden onthouden als ze hen niet wijzen op ons bestaan. Dit Succesnummer biedt een prachtig doorkijkje van wat ons bezighoudt. Ypsilon is springlevend en heeft nog tal van ambities die we met steun van onze leden willen waarmaken. Maar dan moeten ze ons wel weten te bereiken en daar kan de GGZ haar eigen steentje aan bijdragen. Misschien is dat nog wel de belangrijkste boodschap van deze uitgave.”

Het Succesnummer. Dat is de treffende titel van de special die Ypsilon ter gelegenheid van haar 25-jarig jubileum heeft uitgebracht. De uitgave, een zilveren glossy, is de afgelopen week aan maar liefst tienduizend mensen toegezonden. “En dat is pas het begin, ook de komende tijd zullen we nog duizenden exemplaren verspreiden”, kondigt voorzitter Marja Hasert aan. “Wij wilden via dit nummer de balans opmaken van de successen we met zijn allen hebben bereikt. Als eerbetoon aan iedereen die daaraan hebben bijgedragen, maar tegelijk als bron van nieuwe inspiratie.” De diversiteit van de artikelen is dan ook enorm. Juweeltjes van woon- en werkprojecten komen voorbij, maar ook een artikel over de stand van zaken rond de Triadekaart, vooraankondigingen van de Ypsilon Familiester, van de speciale jubileumversie van de jaarlijkse Ypsilon Studiedag en van de Hermitage-lezing, een mooi overzicht van gelauwerde of geridderde leden (‘maatschappelijk belang bewezen’). Vijf mensen maken aan het eind antwoord op de vraag of en wanneer Ypsilon kan worden opgeheven.

Gewone leden van Ypsilon kregen er een, maar ook de Vrienden van Ypsilon en tal van hulpverleners. Hasert: “Verwijzers vormden een belangrijke doelgroep. Er zijn nog veel mensen bij wie alleen de gespreksgroepen opkomen als ze aan Ypsilon denken. En die dus ook geen idee hebben wat ze nieuwe familieleden onthouden als ze hen niet wijzen op ons bestaan. Dit Succesnummer biedt een prachtig doorkijkje van wat ons bezighoudt. Ypsilon is springlevend en heeft nog tal van ambities die we met steun van onze leden willen waarmaken. Maar dan moeten ze ons wel weten te bereiken en daar kan de GGZ haar eigen steentje aan bijdragen. Misschien is dat nog wel de belangrijkste boodschap van deze uitgave.”
Eindredacteur Annemiek de Kruif kijkt tevreden terug op het project waar ze meer dan een jaar met haar redactie aan heeft gewerkt. Ze werd direct na uitkomst overladen met complimenten. Fris, sprankelend, inspirerend, waren de superlatieven die voorbij kwamen. De jubileumuitgave telt 64 pagina’s, maar is bepaald geen loodzware kost geworden. Interviews, reportages en ervaringsverhalen worden in hoog tempo afgewisseld met overzichtsartikelen, kortingsbonnen en luchtiger zaken als een recept en een cryptogram als ‘hersenkraker’. “Want het oog wil ook wat.” Getuige de stroom aan complimenten die direct na de verspreiding op gang kwam is dat in elk geval gelukt. De fraaie vierkleurendruk met zilverglans maakt het nummer tot een feest om te lezen.

Veel steunleden van Ypsilon bleken verrast dat ze een eigen exemplaar van het tijdschrift toegestuurd kregen. Normaal lezen ze mee met hun huisgenoot en betalen daarom minder contributie. “Maar eens in de 25 jaar mogen we daar toch een uitzondering op maken. En wie ‘m over heeft, kan hem altijd cadeau geven. Aan de behandelaar bijvoorbeeld. Of een familielid.”

ANBI logo